ZOT HANUKA ünnepe a Mosoni Zsidó Hitközségben

A ZOT HANUKA a hanuka ünnepének nyolcadik, záró napját jelenti, a fények ünnepét . A mosonmagyaróvári hitközségben az újraszentelés napja egyben a teljesen felújított épület újraavató ünnepsége is volt . Ebből az alkalomból a közösségi ház megújult imatermében emlékeztek az ünnepre.

Ligeti László, a Mosonmagyaróvári Zsidó Hitközség vezetője immár 35 éve vezeti a helyi szervezetet. Visszaemlékezésében nyolc kiemelt segítő munkásságát emelte ki , akiket a hanuka egy-egy gyertyájának meggyújtására is felkért .

Az eseményen részt vett dr. Nagy István agrárminiszter, a térség országgyűlési képviselője is, aki szólt: „Megtiszteltetés volt számomra, hogy ma itt gyertyát gyújthattam.”

Az emlékező ünnepen Radnóti Zoltán, a dél-budai Bét Sálom zsinagóga főrabbija olvasta fel a Tóra ide vonatkozó részeit.