Szigetköz térségfejlesztési tanács Mosonmagyaróváron

Több évtizedes előkészítő munka, egy fontos mérföldkő a mai konferencián. Mind azon dolgozunk, hogy Szigetköz Magyarország kiemelt fejlesztési pontja lehessen. – mondta dr. Nagy István agrárminiszter, a térség országgyűlési képviselője a Szigetköz térségfejlesztési tanács workshopján, Mosonmagyaróváron.

A tárcavezető kiemelte: A mai nap több, mint ünnep: ez a nap a jövő záloga. A közösségi akarat, az együttműködés és a közös célok mentén haladva olyan fejlődési pályára állíthatjuk Szigetközt, amely példát mutathat más térségeknek is. – aláhúzta – Büszkék lehetünk arra, amit eddig elértünk – és még büszkébbek lehetünk arra, amit együtt fogunk elérni.

Szigetköz kiemelt fejlesztési térséggé nyilvánítása, valamint a Szigetköz Kiemelt Térségi Fejlesztési Tanács létrehozása nemcsak szimbolikus jelentőségű, hanem gyakorlati lépés is egy fenntarthatóbb, élhetőbb, és gazdaságilag is erősebb jövő felé. – hangoztatta Nagy István.

Hámori György, Győr-Moson-Sopron Vármegyei Iparkamara elnöke arra hívta fel a figyelmet, hogy minden szakember és közreműködő, aki az eddigi több évtizedes munkában részt vett, együtt komoly értéket képviselnek.

dr. Holicza Péter, európai uniós ügyekért és nemzetközi kapcsolatokért felelős helyettes államtitkára arról beszélt, hogy az eddigi közös munka a stabilitás megteremtésére ad okot. Felelevenített olyan projektetek, mint az Insula Magna, a Dunakiliti duzzasztó felújítása és más nemzetközi szintű egyezmények eredményességét, melyek a helyi közösségek tudására építve közösen alkotják Szigetköz jövőjét.

Révész Máriusz, aktív Magyarországért felelős államtitkár a turizmus és a jogszabályozás kereteinek összehangolására figyelmeztetett. Mint mondta: a szabályozások koordinálása, a közös gondolkodás e téren is szükséges és fontos.