Bátran és büszkén mondhatom, hogy Mosonmagyaróvár a magyar borászat és gasztronómia egyik meghatározó találkozóhelye. – mondta köszöntőjében dr. Nagy István agrárminiszter az V. VinÓvár eseményén.
Az elmúlt évek során a VinÓvár nemcsak egy rendezvénnyé, hanem egy valódi mozgalommá nőtte ki magát – a nyugat-magyarországi régió legnagyobb és legsokszínűbb bor- és gasztronómiai eseménysorozatává. Ez nem kis szó. Hiszen a magyar bor nem pusztán mezőgazdasági termék – kultúrát, hagyományt és identitást hordoz.
Bízom benne, hogy a VinÓvár nemcsak folytatódik, hanem évről évre új értékekkel gazdagodik – és benne Magyarország borászata is egyre jobban megmutathatja a világnak:
itt a szőlőből nem csupán bor, hanem történet születik. – hangoztatta a tárcavezető.




